Szkoła Podstawowa w Kwakowie

 

ul. Słupska 5, Kwakowo

 

76-251 Kobylnica 

 

Tel.: 59 846 20 80

 

www.sp-kwakowo.pl

 

sekretariat@sp-kwakowo.pl

 

deklaracja dostępności

 

 

Wycieczka do Warszawy i Torunia
21 czerwca 2018

Uczniowie klas starszych również nie próżnowali - wybrali się do Warszawy i Torunia.
Początek zwiedzania - PGE Narodowy, później zwiedzaliśmy zabytki Warszawy.
Wjechaliśmy na taras widokowy w Pałacu Kultury i Nauki - PEKIN, jechaliśmy metrem, zwiedzaliśmy STARÓWKĘ, słynny Kościół z "GĄSIENICĄ". Widzieliśmy zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Byliśmy w Łazienkach Królewskich. Widzieliśmy Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta III Wazy  - nietypowo bo z szalikiem :). 
Miło czas spędziliśmy również w Toruniu. Przygodę zaczęliśmy od zwiedzania z pochodniami Fortu IV, potem podchody i ognisko przygotowane przez pracowników Fortu. Byliśmy w Młynie Wiedzy, na Starym Mieście. Widzieliśmy Krzywą Wieżę ale nie w Pizie tylko w Toruniu. Przechadzaliśmy się uliczkami gdzie kiedyś spacerował Mikołaj Kopernik. Głaskaliśmy żaby przy pomniku Flisaka na szczęście i odpoczywaliśmy przy pomniku Kopernika.
Na koniec przygody wybraliśmy się do Planetarium, mimo ostrzeżeń p. Kasi Janikowskiej, by nie zasnąć, część uczniów zrobiła sobie drzemkę. Szkoda, że foteli nie mogliśmy zabrać ze sobą. Pierniki były przepyszne. Każdy zrobił sobie piernik, ale niejadany niestety.
Dziękuję uczniom za wspólne wrażenia i mile spędzony czas w imieniu swoim jak i pani Kasi, wpani Wiesi oraz pani Justyny.
Dziękuję również rodzicom i opiekunom za możliwość zorganizowania wycieczki.
Podziękowania należą się również panu DYREKTOROWI.