Szkoła Podstawowa w Kwakowie

 

ul. Słupska 5, Kwakowo

 

76-251 Kobylnica 

 

Tel.: 59 846 20 80

 

www.sp-kwakowo.pl

 

sekretariat@sp-kwakowo.pl

 

deklaracja dostępności

 

 

Targi edukacyjne.
15 kwietnia 2019

 

W dniu 21 marca  odbyły się w Zespole Szkół w  Kobylnicy  targi edukacyjne, w których wzięło udział około 40  szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych z regionu słupskiego.

Uczniowie  mieli okazję w jednym miejscu spotkać się z przedstawicielami szkół  ponadpodstawowych. Nasi przyszli absolwenci mogli nie tylko zapoznać się z kierunkami, jakie oferuje dana szkoła, ale też porozmawiać ze swoimi starszymi kolegami oraz nauczycielami tych szkół. Dopytywali się, jak przebiega nauka w danej szkole, czym konkretnie różni się edukacja w liceach, technikach i szkołach branżowych. Każda placówka posiadała swoje stanowisko z ulotkami, plakatami i broszurami dla młodzieży. Goście prezentowali się również ze strony praktycznej. Pokaz tańca, sztuk walki,  kelnerskie , musztra zawodowa, to tylko kilka przykładów jak ciekawa dziś może być nauka. Nasi ósmoklasiści  byli wyraźnie zainteresowani tym spotkaniem a niektóre stanowiska cieszyły się szczególnym powodzeniem. Na pewno tego dnia każdy uczeń klasy ósmej  znalazł ciekawą propozycję na dalsze lata nauki.

 Udział w Targach  Edukacyjnych  będzie na pewno stałym elementem programu doradztwa zawodowego, realizowanego przez naszą szkołę.