Szkoła Podstawowa w Kwakowie

 

ul. Słupska 5, Kwakowo

 

76-251 Kobylnica 

 

Tel.: 59 846 20 80

 

www.sp-kwakowo.pl

 

sekretariat@sp-kwakowo.pl

 

deklaracja dostępności

 

 

Projekt edukacyjny „eKonomia – eKobylnica!” 
25 listopada 2020

 

Projekt edukacyjny „eKonomia – eKobylnica!” pomoże młodym mieszkańcom w lepszym zrozumieniu świata finansów

 

Uczniowie szkół z Gminy Kobylnica zostali zaproszeni do niecodziennego sposobu przyswajania wiedzy z zakresu szeroko pojętej ekonomii i bankowości. Jak efektywnie gromadzić pieniądze i skutecznie je inwestować dowiedzą się dzięki projektowi realizowanemu w ramach dofinansowania ze środków edukacji ekonomicznej Narodowego Banku Polskiego.

Wiedzę teoretyczną uczniowie zdobywać będą w czasie specjalnych prelekcji prowadzonych przez eksperta z dziedziny zarządzania i finansów. To tam zdobędą informacje dotyczące sposobu funkcjonowania mechanizmów podatkowych, historii, wartości i roli pieniądza, produktów bankowych, czy metod rozpoznawania autentycznych banknotów.

W ramach projektu zaprojektowana i wyprodukowana zostanie także gra planszowa, która tematycznie związana będzie z Gminą Kobylnica! To narzędzie edukacyjne, poprzez zabawę rozwinie wśród uczestników bardzo potrzebne umiejętności związane z zarządzaniem finansami, negocjacjami, planowaniem budżetu oraz wzmocni poczucie tożsamości lokalnej. Specjalnie przygotowana plansza, związana z poszczególnymi miejscowościami, umożliwi realizowanie inwestycji, gospodarowanie gruntami, zaciąganie zobowiązań finansowych czy lokaty kapitału.

Finalnym punktem projektu będzie spotkanie, w którym uczestnicy wykorzystają zarówno umiejętności teoretyczne, jak i praktyczne grając w grę planszową „eKobylnica” i rywalizując o trzy wysokiej klasy tablety, które są nagrodami głównymi turnieju.

Partnerzy projektu: SP w Kobylnicy, SP w Sycewicach, SP w Kwakowie, SP w Kończewie, SP w Słonowicach, GBP w Kobylnicy, CUW w Kobylnicy