Szkoła Podstawowa w Kwakowie

 

ul. Słupska 5, Kwakowo

 

76-251 Kobylnica 

 

Tel.: 59 846 20 80

 

www.sp-kwakowo.pl

 

sekretariat@sp-kwakowo.pl

 

deklaracja dostępności

 

 

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
31 marca 2021

 

 

1 kwietnia 2021 r., w całej Polsce rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Spis jest obowiązkowy, dotyczy wszystkich Polaków mieszkających w Polsce, bądź czasowo przebywających za granicą oraz cudzoziemców, którzy mieszkają w naszym kraju na stałe lub czasowo.

Podstawową metodą NSP 2021 będzie spis internetowy, czyli samospis. Mieszkańcy mogą przeprowadzić go na własnych komputerach lub urządzeniach mobilnych, uzupełniając wymagane dane w interaktywnym formularzu, dostępnym od 1 kwietnia br. na stronie internetowej https://spis.gov.pl.

Samospis internetowy to najprostsza i najszybsza metoda. Zachęcamy do skorzystania z tej metody. Formularze są proste w obsłudze, a uzupełnienie ich zajmuje  około 15 minut.

Dla osób, które nie posiadają komputera lub dostępu do Internetu w domu, już od 1 kwietnia zostanie udostępniony punkt spisowy mieszczący się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kobylnicy przy  ul. Wodnej 20/4, gdzie można się będzie spisać samodzielnie przez Internet.

Osoby, które nie będą mogły samodzielnie spisać się poprzez formularz internetowy (np. ze względu na zaawansowany wiek, stan zdrowia czy niepełnosprawność), zostaną spisane za pomocą jednej z dwóch metod uzupełniających: wywiadu telefonicznego wspomaganego komputerowo lub wywiadu bezpośredniego przeprowadzonego przez rachmistrza spisowego, jeśli pozwoli na to sytuacja epidemiczna.

Szczegółowe informacje o NSP znajdą Państwo na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego https://spis.gov.pl