Szkoła Podstawowa w Kwakowie

17 stycznia 2021

Gminny Konkurs Recytatorski organizowany przez Szkołę Podstawową w Kwakowie

rozstrzygnięty.

Konkurs był adresowany do uczniów szkół podstawowych Gminy Kobylnica.

KWzięło w nim udział 22 recytatorów, dla których ważny jest nie tylko świat komputerów ale również duchowe doznania poetyckie. Uczniowie mieli zaprezentować utwór poruszający problem poświęcenia się drugiemu człowiekowi - temat tak ważny dla nas w dzisiejszych czasach, nagrać swoje wystąpienie i przesłać na adres organizatora.

Recytatorzy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych a oceniało ich profesjonalne jury w składzie: Magdalena Płaneta, Iwo Bochat – aktorzy Nowego Teatru w Słupsku.

W wyniku wysłuchanych prezentacji jury postanowiło przyznać następujące miejsca:

Kategoria dzieci młodszych: I miejsce zajął Jakub Knut ( SP Sycewice), II miejsce -  Lena Wojtaszek (SP Kobylnica), III miejsce jury przyznało Lenie Płodzień (SP Kobylnica). Jury postanowiło przyznać również dwa wyróżnienia: Lilianie Laszkiewicz (SP Sycewice) i Michalinie Buczko (SP Kobylnica).

Kategoria dzieci starszych: I miejsce zajęła Emilia Drapalska (SP Kwakowo), II miejsce - Filip Kałużny (SP Kwakowo), III miejsce jury przyznało Martynie Kołodziej (SP Kończewo)  Wyróżnienia: Hanna Liss (SP Kwakowo) i Malwina Skowronek (SP Kwakowo).

Kategoria – młodzież: I miejsce zajęła  Owczarek Aleksandra (Kwakowo), II miejsce -  Małgorzata Dołżycka (SP Kobylnica), III miejsce jury przyznało Marcie Grania (SP Kwakowo). Wyróżnienia: Agata Ujma (SP Kobylnica) i Emilia Małecka (SP Kwakowo).

Organizatorzy Gminnego Konkursu Recytatorskiego serdecznie dziękują: Wójtowi Gminy Kobylnica, panu Leszkowi Kulińskiemu i Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Kwakowie, panu Andrzejowi Wojtaszkowi za zasponsorowanie nagród. Dziękujemy jury za zaangażowanie i współpracę a wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi i talentu.

W związku z epidemią koronawirusa nagrody prześlemy do szkół w późniejszym terminie.